Новият наставник на Литекс Ангел Червенков дебютира с невзрачна победа с 2:1 като гост на Сливен. Още в 9-ата минута Вилфред Нифлор откри за Литекс, но през втората част натискът на домакините доведе до изравняване чрез Миндев в 66-ата минута. Стихийните нападения на „оранжевите" в края дадоха резултат едва в продължението на двубоя, когато след безобразна грешка на защитата на Сливен, Александър Барт с глава отбеляза второто попадение.

Иначе гостите в този мач, освен не особено добра продукция, показаха отчетливо старата слабост, завещана от Мъри Стоилов - безидейна игра в нападение. Дори и започналият като титуляр Дормушали Саидходжа поне засега, не се оказа решението на този проблем. Все пак добър мач направиха Христо Янев и Вилфред Нифлор, който освен гола се отличи и с асистенция.

Съвсем очевидна тактическа промяна бе направил Ангел Червенков, който заложи на изпитаното 4-4-2 с двама мощни нападатели като Нифлор и Саидходжа. След ранното си попадение играчите му обаче сякаш се успокоиха и оставиха инициативата напълно в домакините. Те от своя страна показаха приятен и сравнително бърз футбол на скорост, но си личеше липсата на класа, особено в завършващата фаза. До края на първото полувреме Христо Янев отправи няколко опасни удари, които така и не намериха вратата.

С началото на второто полувреме се случи неприятен инцидент. Сандриньо без да иска удари Александър Тонев, който напусна терена със съмнение за счупен нос. Влезлият на негово място Въндев се опита да активизира нападението, но бе далеч от изпълненията си в предишни години.

След изравнителното попадение на Миндев в 66-ата минута, домакините сякаш изглеждаха доволни от този резултат и действаха по-предпазливо. Именно това обаче им изигра лоша шега и логично бяха наказани в продължението с гола на Барт.

Така Литекс събра 9 точки, колкото има и Левски, с 4 по-малко от лидерите ЦСКА и Черноморец.

СЪСТАВИ:

СЛИВЕН: 1. Денчев, 29. Филипов, 3. Киков, 28. Христов, 23. Янев, 22. Стоянов, 15. Тонев (Въндев), 7. Миндев/к/, 14. Христов (Апостолов), 10. Илиев, 27. Ямуков (Игнатов).

ЛИТЕКС: 1. Голубович, 2.Барт, 3. Занев, 7. Янев, 10. Сандриньо, 15. Дока (Миланов), 19. Нифлор, 22. Николов /к/, Йеленкович (Кишишев), 33. Бодуров, 99. Саидходжа (Диего)

СТАДИОН: "Хаджи Димитър", Сливен - 1000 зрители
СЪДИЯ: Ангел Ангелов