Българският национален отбор по волейбол записа втора загуба на Световна купа в Япония. След поражението вчера от САЩ с 2:3 днес момчетата на Мартин Стоев бяха отнесени от Бразилия с 3:0 гейма (25:14, 25:21, 25:19) за 76 минути, пред 5320 зрители.

Така в актива на България има три победи и две загуби като предстоят още шест мача.
Националите ни претърпяха двете поредни поражения в Тояма, утре се отправят със самолет през Токио за Окояма, където ни предстоят срещите с Корея, Австралия и Тунис.

В началото резултатът се движеше точка за точка, след равенството направено от Владо Николов за 4:4, Христо Цветанов и Андрей Жеков сбъркаха от сервис. След дълги разигравания не успяхме да спрем силните атаки на Джиба и губехме с една точка на първото техническо прекъсване – 7:8.

Данте и Густаво надиграваха нашите и постепенно натрупаха аванс от три точки – 12:9, Владо Николов атакува в аут, Матей сгреши при атаката си и чрез Данте през центъра за втори път „Селесао” ни дръпна с 5 точки при второто прекъсване с 16: 11. Владо Николов на два пъти се разписа, но Матей и Евгени Иванов сгрешиха след 14:19 и ние не успяхме дори да отбележим точка.

Тимът на Бернардо Резенде ни наниза осем поредни точки. Мартин Стоев смени Владо Николов и пусна като диагонал Боян Йорданов след загубена без игра точка за 14:23 причината бе грешно редно подреждане.

Заради наши грешки българите загубиха първата част с 14:25 и това бе най-лошият ни гейм срещу Бразилия в последните години.
Момчетата на Мартин Стоев не успяха нито веднъж да поведат в резултата от началото на двубоя и във втората част.

След спокойно начало Владо Николов върна интригата след отлична единична блокада, но губехме с 5:6. Бразилците взеха първото техническо прекъсване с три точки преднина 8:5, след което Владо Николов и Пламен Константинов се разписаха. Николов обаче сгреши пак от сервис, същото направи и Христо Цветанов при 9:11.

Густаво спря с блокада силна атака на Матей Казийски като играчътна Тренто му отговори със своя нова точка за 12:10.

„Селесао”показваше перфектно посрещане и сервис, Андре тактично пусна топката в нашето поле за 14:10 и след грешен сервис на Владо Николов и спорно съдийско отсъждане бразилците взеха и второто техническо прекъсване с голям аванс 16:10.

При кратката почивка Джиба отново се възползва да вземе енергийно блокче,след коетотой и Андре сгрешиха и българите записаха две поредни точки.

Най-красивото разиграване от началото на мача, в което националите ни имаха перфектна зашита и посрещане, завърши с едва забележим блокаут на Евгени Иванов. Преднината им стана 5 точки.

Авансът на световния номер 1 се запаси след 5-6 точки, Андрей Жеков се разписа за 17:21, Боян Йорданов се появи за едно разиграване, а при 23:19 за Бразилия Бернардо Резенде направи първите си две смени, пускайки Андерсон и сина си Бруно на поста разпределител.

Матей Казийски постигна 20 точка за България срещу 23 за Бразилия, но веднага след това сгреши от начален удар. Евгени Иванов реализира, последвалото разиграване бе прекъснато от съдиите, които свириха спорна топка, но „Селесао” взе втория гейм с 25:21.
Третата част бе най-завързана след като в първите два гейма равенствата бяха едва в началните разигравания.

Христо Цветанов записа първата точка за нашите в частта, а Владо Николов от блокада за първи път в двубоя направи така, че България да води на Бразилия при 3:2.

До първото техническо прекъсване, което отново бе за „Селесао” (8:6), нашите стигаха шест пъти до изравняване на точките. Селекционерът Мартин Стоев извади капитана Пламен Константинов като на негово място заложи на Тодор Алексиев. Играчът на Корелиано се разписа за първи път при 8:9, а чрез Владо Николов отново бяхме само с точка пасив.

При 10:13 отново Николов атакува успешно, Матей Казийски отиде на линията за изпълнение на сервис и с мощния си начален удар успешно разстрои играта на съперника. Изравняването дойде при 13:13 след точки на Владо Николов и Тодор Алексиев. Николай Николов се появи на игралното поле, заменяйки Христо Цветанов, но второто техническо прекъсване дойде при 14:15 за Бразилия, след сбъркан сервис на Евгени Иванов.

Алексиев направи две поредни точки и за 16:17. Чрез Николов и Жеков отново удържахме пасив само от точка, но Густаво беше безкомпромисен, Бернардо Резенде пак предприе двете си тактически смени (Андерсон и Бруно Резенде). Първият рефер видя престъпване при атака на Владо Николов и не видя докосване от бразилската блокада при атака на Казийски, с което противникът ни поведе с пет точки – 23:18.

Бруно Резенде сгреши от сервис, но последвалите две разигравания бяха за „Селесао”. Бразилия би България с 3:0 гейма, като третата част взеха с 25:19.

За най-добър в мача бе определен Густаво Ендрес с 14 точки (11 атаки, 3 блокади), с толкова завърши и Джиба (12, атаки, 1, блокада и 1 ас).

За България най-резултатен бе Владо Николов със 16 точки (13 атаки, 3 блокади).

Националите допуснаха не само загуба, но и много лошо точково съотношение ( –21 точки).