Баскетболистите на „Евроинс-Черно море” започнаха с победа участието си в тазгодишното издание на Балканската лига. Варненци разбиха сръбския „Металац” (Валево) с 85:73 (17:21, 19:9, 31:18, 18:25) пред около 1000 зрители в зала „Конгресна” на Двореца на културата и спорта.

Домакините започнаха по-плахо двубоя, като играта минаваше повече през високите играчи, тъй като плеймейкърът Ерик Уеб бе зорко пазен от сръбските състезатели. Така гостите имаха аванс от четири точки (17:21) след десет минути игра. През втората четвъртина на „моряците” им тръгна стрелбата от тройката, като най-деен в този компонент бе американецът Уеб. Той вкара три пъти, а общият брой на тройките бе седем, а целият брой на точните удари от далечно разстояние бе 12 от 28 опита.

Двубоят бе решен в началото на третата четвъртина, когато българският тим направи серия от 20:3. Много деен през тази част бе капитанът Симеон Ценов, който само в рамките на пет минути даде 4-5 асистенции. В последната четвъртина срещата се доиграваше, като в крайна сметка домакините биха с 12 точки разлика.
За варненци най-резултатен с 24 точки бе Ерик Уеб, който добави осем борби и шест асистенции. Павел Веселовс и Крум Дойчинов се отчетоха с по 15 точки.

Във втория си мач от турнира „Евроинс-Черно море” гостува на румънския „Газ-Метан”. Мачът е на 10 ноември.

„Черно море”: Кьосев 5, Уеб 24, Ценов 9, Янев 5, Дойчинов 15 (Желев 11, Илиев, Н. Колев 8, Веселовс 15)