Баскетболистите на Балкан се справиха сравнително лесно с плевенския Спартак, като победиха с 64-52. Макар и без контузения Иван Лилов, който е със счупен нос, играчите в бяло-зелено не позволиха на своите съперници да поведат нито веднъж. Взеха преднина още в самото начало, която след първите десет минути бе 9 точки, а на почивка се оттеглиха с 12 – 33-21.

В средата на третата четвъртина плевенчани, които бяха без заболелия Илия Станков, останаха и без своя лидер Хрисимир Димитров, който се контузи. На пейката бе закотвен и Роб Престън, който също започна да понакуцва, но за 15-те минути, които игра, бе напълно надигран от Атанас Радев.

В тяхно отсъствие домакините се поуспокоиха повече от необходимото, но единственото застрашително доближаване на съперника бе само до 5 точки. След това натрупаха и поддържаха аванс от 12 до 17 точки и победиха заслужено.

Много силен мач изигра Атанас Радев, станал топреализатор с 22 точки, овладял 6 борби и забил 3 чадъра. С двуцифрен актив са още Марко Янюшевич с 11 точки и 6 борби, и Любомир Лилов с 10 точки. Само една точка не стигна на Данчо Бозов да завърши с дабъл-дабъл – той вкара 9 точки и овладя цели 11 борби под коша. Много добре се включиха започналият като титуляр Ценко Наков, както и Кирил Райков.

Балкан – Спартак 64-52 (20-11, 13-10, 19-18, 12-13)

Балкан: Л. Лилов 10, Радев 22, Бозов 9, Янюшевич 11, Наков 7 (Райков 5, Бенчев, Нанев, Миленков, Маринов)

Спартак: Престън 4, Георгиев 6, Острев 12, Хр. Димитров 7, Кенерли 5 (Дяковски 2, Маринов 7, Софрониев 6, Тодоров 4, Трайков 3)

Рефери: Димитър Гологанов, Марин Механджиев, Чавдар Зехиров

Снимки: Любо Лилов