Грайндърс претърпя първото си поражение в Софийската аматьорска баскетболна лига (САБЛ), като домакин от отбора на Балкан. Опитният отбор на ботевградчани спечели дербито на кръга и се наложи с 81-64.

Мачът започна с превес на Балкан, които показаха солидна успеваемост в стрелбата от средно и далечно разстояние и така първата част завърши при резултат 6:23. През втората четвърт отново балканци диктуваха нещата на терена и отново взеха частта, този път с 16:23 и така на полувремето имаха преднина от 22:46.

През второто полувреме Грайндърс се посъбудиха и започнаха да играят зонова защита, което леко затрудни съперниците им. Третата част бе спечелена от домакините с 24:21, също както и четвъртата -18:14, но Грайндърс нямаха сили за повече и крайния резултат бе 64:81.

Христо Гергов бе най-резултатен в сресщата, реализирайки 25 точки кум които добави и 7 борби. Веселин Тодоров добави 15 (5/8 за 3 точки), а Мирослав Ралчев и Иван Гавалюгов останаха съответно с 12 и 11.