Баскетболният отбор на Балкан - юноши старша възраст, разгроми Левски с 89-65 (24-3, 29-20, 16-18, 20-24). Мачът, който се игра в Правец, бе от последния ден на последния турнир от редовния сезон на А група. Както се вижда от резултата в опделните части, балканци започнаха шеметно и позволиха на сините да отбележат едва 3 точки в първата четвъртина. Този аванс бе достатъчен за крайния успех.

В другия клюбов мач за четвъртото място Лукойл Академик победи сити Юнивърсити с 83-50. Домакините от Правец не можаха да се противопоставят на осигурилия си вече първото място Лукойл Академик, тъй като бяха без най-добрия си играч Иван Владимиров, който е контузен.

Предстои финален турнир за определяне първенеца на А група с участието на отборите, заели първите 4 места след редовния сезон. Това са:

1. Лукой Академик 13 победи    1 загуба

2. Черно море        10 победи   4 загтуби

3. Левски               10 победи   4 загуби

4. Балкан               8 победи    6 загуби

На пето място е Сити Юнивърсити със същия актив като Балкан. Но в двата мача помежду им зелените имат по-добър баланс.