Футболният отбор на Балкан надигра тотално Ботев Криводол  при гостуването си в днешния 19 кръг на Западната Б група. На стадион Мрамор в Берковица , където криводолци играят домакинските си мачове, превъзходството на зелено-белите бе от първата до последната минута. Отбелязаха три гола, а можеха поне още толкова. Допуснаха само един - в самия край на първото полувреме, когато водеха с 2-0.

Първи имаше шанс да вкара централният нападател Иван Редовски в 8-та минута, в 19-та удар на Мариян Христов профуча покрай гредата. Четири минути по-късно, обаче - в 23-та, балканци осъществиха перфектна комбинация. Силно игралият Петър Лаков нахлу по десния фланг, прехвърли топката отляво към Димитър Кръстев, който нанесе силен удар, спасен от вратаря, но връхлитащият Цветелин Ралчовски от упор от около два метра щеше да скъса мрежата.

В 42-та минута Мариян Христов направи рейд по лявото крило, изчака точния момент за пас към Иван Редовски и голмайсторът на Балкан удвои резултата.

Символичните домакини върнаха едно попадение точно в момента, когато четвъртият съдия вдигаше табелката с една минута допълнително време на първите 45 минути. Неточно играха последователно Спахиев и Ралчовски и голаджията на криводолци Николай Владинов - Шаш, би точно в долния ляв ъгъл на вратаря Стоян Симеонов.

на почивката новият старши треньор на Ботев Валери Цветанов пусна в игра най-опитния и много класен играч Александър Александров - Вош. И той обаче не можа да промени игровия облик на тима. В 55-та минута дойде отличният в тази среща Мариян Христов  вкара третия гол за Балкан в тази среща с мощен удар с левия крак. А в 61-та Иван Редовски улучи страничната греда.

В този мач Балкан бе воден от помощник-треньора Димитър Добревски, който направи дебюта си с победа. Наставникът Стоян Коцев има здравословни проблеми и следващата седмица му предстои операция.

Ботев Криводол - Балкан 1-3 (1-2)

0-1 Цветелин Ралчовски  23 мин

0-2 Иван Редовски          42 мин

1-2 Николай Владинов     45 мин

1-3 Мариян Христов        55 мин

Ботев Криводол: Артакиев (37 - Данов),Илиев, Милчев, Арнаудов, Ефремов, Миков, Петков, Гавазов (46 - Александров), Цветанов (70 - Баев), Б. Боянов, Владинов

Балкан: Симеонов, Спахиев, Пейков, Филипов, Арангелов, Рарчовски, Стойчовски, Лаков (81 - Петров), М. Христов, Кръстев (89 - Тодоров), Редовски (90 - Апостолов)

Съдии: Красимир Ангелов, Мустафа Шевкет, Недялко Матанов - Велико Търново