Баскетболният отбор на Балкан спечели гостуването си на Спартак Плевен с 90-75 (23-17, 17-19, 23-16, 27-23). По-важен обаче бе начинът, по който бе постигната тази категорична победа. Играчите в зелени екипи не само играха мобилизирано, но в действията им присъстваше настроение и познатия отборен дух, който доста се бе поизгубил в последните три мача.

Баскетболистите на Балкан не изпуснаха контрола върху играта през целия мач. След като спечелиха първата част с 23-17, в средата на втората авансът им стана двуцифрен -38-26. Последваха няколко минути на пресилени отсъждания в техен ущърб и преди почивката домакините свалиха пасива си само на 4 точки - 40-36 за Балкан.

Само за 1 мин и 11 секунди след началото на третата четвъртина балканци направиха серия от 8-0 и разликата отново стана 12 точки в тяхна полза - 48-36. Още от началото на последната част тя започна да нараства бързо и в 33-та минута вече бе 19 точки - 80-61. Оттам нататък мачът просто се доиграваше, а след последната сирена бе фиксиран крайният резултат 90-75 за Балкан.

Изключително добър мач изигра Ценко Наков. Той влезе като резерва, започна с три последователни тройки, а след това мушна още две от общо 7 опита и завърши с 19 точки, 4 асистенции и 2 отнети топки. Много силно се представиха Йордан Бозов и Иван Лилов, както и Георги Давидов. Според официалната статистика Иван Лилов е вкарал 25 точки, взе ле  4 борби и  има 5 асистенции, както и 6 отнети топки. Бозов отбеляза 21, спечели 7 борби и също подаде 5 завършващи паса. Георги Давидов завърши с 16 точки и овладя най-много борби - 8. В игра  след едномесечно лечение се завърна  след операция на окото  Любо Лилов.

От домакините най-много точки отбеляза нашият човек Илия Станков - 19, с 16 е Тодор Тодоров.

С този успех Балкан запази реални шансове за първата четворка, а дори и за третото място след редовния сезон, на което се бе настанил продължително до преди два кръга. Ключов ще бъде следващият мач с Рилски спортист, който е в Ботевград във вторник, 20 април. До края нашите гостуват на Лукойл Академик и приемат Черноморец Бургас.

В останалите срещи днес Лукойл Академик победи като гост Ямбол с 83-77, в Бургас Черноморец малко изненадващо се наложи над Евроинс Черно море с 91-83, а може би не чак толкова изненадващо Левски отстъпи като гост на Рилски спортист със 77-86, като се има предвид, че  само преди два дни спечели финала на Балканската лига.

След тези срещи Балкан отново се върна на третото място с 12 победи и 13 загуби, колкото има и четвъртият Ямбол. На пето място с победа по-малко е Рилски спортист, шести със същия актив е Евроинс Черно море.