Българският национален отбор за жени записа втора победа в контролите си с Великобритания в Правец. Избраничките на Хосе Мария Бусета победиха с 80:79 след продължение. С 14 точки се отличи Доника Ходжис, Христина Иванова и Зоя Станоева вкараха по 9, а по 8 отбелязаха Елена Янкова и Радостина Славова. За гостенките с 12 точки се отличи Шантел Хенди.

За разлика от първия двубой вчера българките започнаха по-активно и поведоха с 9 точки след 10 минути игра. Последва спад в играта им и британките наваксаха в изоставането си, като се доближиха на 4 точки на полувремето. След почивката срещата бе равностойна, като гостенките всепак успяха да наваксат четирите точки пасив и да доведат мача до продължение. В добавеното време ситуацията на терена не се промени,като едва минутиа пред края Даниела Петева бе точна от линията за наказателенудар веднъж от три опита и донесе крайния успех.Утре двата тимаотново излизат един срещу друг.