Българските национали допуснаха загуба с 0:1 при гостуването си на Беларус на стадион "Динамо" в Минск.

Двата тима се изправиха един срещу друг в приятелска среща, а момчетата на Лотар Матеус демонстрираха като цяло трагична игра.

Нашите направиха безбожно слаб мач, като в играта ни имаше проблясъци единствено през първите минути на второто полувреме.

Това е първата победа на Беларус над България на международно ниво. Преди тази среща имахме 100-процентов актив над беларусите.

Домакините иначе имаха няколко много чисти възможности за гол, включително и 4 греди, но ги пропиляха.

Матеус от своя страна пусна малко експеримантелен състав, в който личаха имената на Иван Стоянов, Спас Делев, Николай Бодуров и Влади Стоянов.

Единственото попадение в срещата вкара Кисляк в 33-ата минута.

Беларус: Юрий Жевнов, Александър Юревич (50- Максим Жавнерчик), Александър Мартинович, Александър Кулчи (46- Станислав Драгун), Тимофей Калачьов (90+4- Максим Бордачьов), Виталий Трибуло, Игор Шитов (46- Павел Нехайчик), Сергей Кисляк, Дмитрий Верховцов (85- Павел Ситко), Антон Путило, Андрей Воронков (57- Сергей Корниленко)

България: Владислав Стоянов, Иван Бандаловски (76- Костадин Стоянов), Николай Бодуров, Иван Иванов, Петър Занев (46- Живко Миланов), Чавдар Янков (83- Апостол Попов), Благой Георгиев, Маркос Маркиньос (66- Николай Димитров), Иван Стоянов (46- Станислав Манолев), Спас Делев (46- Цветан Генков), Ивелин Попов