След като смачка в осминафиналите Англия, Германия изнесе поредна футболна лекция и смачка с 4:0 Аржентина  на четвъртфиналите на световното първенство по футбол в ЮАР.

Бундестимът нанесе ранен удар чрез Томас Мюлер още в 3-тата минута и след това започна да тероризира съперника си на контраатаки.

Аржентина опита да се върне в мача и след почивката натисна сериозно съперника си. В средата на полувремето обаче с две чудесни атаки Германия вкара още два гола и нокаутира окончателно отбора на Марадона.

До края на мача немците можеха да направят резултата още по-изразителен, но пропуснаха няколко добри положения.

Голмайсторът на тима Мирослав Клозе обаче не си даваше почивка и в последните минути вкара втория си гол в мача за крайното 4:0