Левски София и АИК Стокхолм завършиха наравно при резултат 0:0 първия плейофен мач за Лига Европа между двата отбора.

На стадион "Росунда" пред десет хиляди зрители двата тима не успяха да си отбележат гол.

Голямата изненада преди началото на срещата бе влизането на Божидар Митрев като титулярен вратар за "сините", докато Георги Петков остана да наблюдава играта на тима си от резервната скамейка.

Колебливо бе началото на срещата за Левски, въпреки че още във втората минута Мюлдер изведе Дембеле, който се пребори с двама бранители на АИк, след което стреля от малък ъгъл към вратата на Турина, но изпрати топката в аут.

След това първо опасно положение към една от двете врати, играта се пренесе в половината на Левски. В наказателното поле на Митрев падна Бангура. Домакините поискаха дузпа, но главният съдия от Чехия Павел Краловец не показа бялата точка.

В седмата минута Иво Иванов си изпроси и първия жълт картон в срещата, след като фаулира Бангура в центъра на игрището.

До 20-та минута домакините оказваха натиск, а възпитаниците на Ясен Петров правеха грешка след грешка, допускайки АИК да създават едно след друго опасни положения пред Божидар Митрев.

През втората част на първото полувреме Левски пое инициативата. Последваха няколко опасни положения, създадени от Даниел Младенов и Гара Дембеле.

В 41-та минута Сержиньо Грийн инкасира и вторият жълт картон в мача.

Първото полувреме завърши след последната силна атака на Левски. Грийн свали с глава на Дарко Тасевски, който обаче стреля неточно от границата на наказателното поле.

След почивката двата тима се върнаха на терена без промени в съставите си.

Натиск от страна на гостите се забелязваше през първите минути на втората част.

Феновете на домакините хвърлиха запалка по капитана на българския гранд в днешния мач Владимир Гаджев. Той я изхвърли от границите на игралното поле без да обръща внимание на псувните, които се сипеха по негов адрес.

В 58-та минута Мюлдер получи жълт картон за забавяне на играта. Бранителят на Левски си позволи да не изпълни тъч повече от 30 секунди, за което Краловец го наказа, показвайки му жълтия цвят.

Първият жълт картон на сметката на АИК дойде в 63-та минута. Лоренцон си позволи грубо влизане в краката на Гаджев, за което бе санкциониран.

В 69-та минута Александър Александров влезе за Левски на мястото на Дарко Тасевски.

Само минута след това Шернстрьон изпълни пряк свободен удар и сериозно притесни Божидар Митрев. Стражът на гостите, обаче, се намеси убедително и спаси вратата си.

В 74-та минута медицинският екип влезе на терена, за да окаже медицинска помощ на Даниел Младенов. Малко след това той бе сменен от Александър Киров.

Седем минути след това Жоазиньо стреля отдалеч, но топката изви по особен начин, минавайки на сантиметри от левия страничен стълб на врата, охранявана от Турина.

В последните минути на срещата двата отбора заложиха на далечни удари, които не доведоха до попадение.

Така всичко между Левски София и АИК Стокхолм ще бъде решено след седмица в срещата, която ще се играе в София.