Левски остана на 2 минути от нова "синя" приказка. "Сините" се представиха отлично срещу Лил, но успяха да вземат само точка, завършвайки наравно 2:2.

Двубоят от група С  на Лига Европа започна по мечтан за "сините" начин. Още в 11-ата минута защитникът на французите Шеджу направи уникална грешка и подари топката на Дембеле. Нападателят я овладя, залъга друг бранител на гостите и я мушна между краката на Ландро.

След този гол французите се вдигнаха и установиха контрол в средата на терена. В 22-ата мин. и гредата помогна на домакините, след като удар на Де Мело срещна страничния стълб.

Играчите на Левски обаче сами вкараха вълка в кошарата си. При едно центриране от корнер, цялата защита на "сините"  и вратарят Акалски сбъркаха фатално и Тулио Де Мело засече топката с глава - 1:1.

На няколко пъти играчите на Левски имаха възможност да организират опасни контри, но последният пас на Слори, Жоазиньо и Мюлдер куцаше.

След почивката нещата на терена не се промениха особено. И двата тима търсиха настръвено победата. Милиев предотврати чист гол за гостите в средата на втората част. "Сините" пък залагаха на контри, които вещаеха опасност за Ландро.

В 82-ата минута  Владимир Гаджев препарира френския вратар със зверски шут от около трийсети на метра. Играчите на Левски вече се виждаха победители, когато настъпи нещастната 88-а мин. Влезлият секунди преди това като резерва Иво Иванов си отбеляза страшно нелеп автогол, засичайки топката с глава в собствената си врата за 2:2.

Така Левски вече е на четвърто място в групата С с 4 точки. Лил са втори с 5, а Гент победи Спортинг с 3:1 и вече има 4 и по-добра голова разлика от "сините". Лидери са португалците с 9.

Левски - Лил 2:2

голмайстори: 1:0 Дембеле 11; 1:1 Де Мело 35, 2:1 Гаджев 82; 2:2 Иванов-автогол 87

стадион: Георги Аспарухов
зрители: 20000

Главен съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Жълти картони: Андуеле Слори, Веселин Минев (Левски), Рио Мавуба, Муса Соу (Лил)

състави:

Левски: Кирил Акалски, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Сержиньо Грийн, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Христо Йовов (Мариян Огнянов - 59), Дарко Тасевски (Иво Иванов - 87), Андуеле Слори (Даниел Младенов - 57), Гара Дембеле, Жоазиньо

Лил: Микаел Ландро, Франк Берия, Орелиан Шеджу, Давид Розенал, Папе Суаре, Рио Мавуба (Йоан Кабайе - 56), Стефан Дюмон, Идриса Геи, Людовик Обраняк, Тулио Де Мело (Еден Азар - 75), Жервиньо (Муса Сол - 56)