В първия си мач от европейския шампионат по баскетбол за мъже българският тим бе на крачка от голямата изненада срещу един от лидерите в група Д - Словения. Нашите водеха с 6 точки 4:48 минути преди края - 57-51. До края обаче допуснаха серия от 2-16 на съперника и загубиха с 67-59 (17-13, 12-12, 18-15, 20-19).

Страхотен мач изигра америксанецът с български паспорт Ърл Роуланд, завдършил с 20 точки и 8 борби. Филип Виденов отбеляза 14 точки, с по 5 са братята Иванови, като Деян овладя и 9 борби.

За четвъртите от миналия европейски шампионат най-резултатен бе Еразъм Лорбек с 18 точки, Горан Драгич има 13, Зоран Драгич - 12.

Утре България ще излезе срещу Белгия във втория си мач от групата. В първия си двубой днес елгийците бяха разгромени от Грузия с 81-59.