Мъжкият национален отбор на България загуби последния си мач от квалификациите за Евро'11 и по този начин не успя да се класира за шампионата на Европа догодина.

Следващата година българите ще имат нова възможност за класиране, когато на допълнителната квалификация ще се разиграва и последната квота за европейското първенство, предаде БТА.

Грузия победи България тази вечер с 94:83 (24:19, 17:29, 32:20, 21:15) точки. Ако Белгия победи Полша по-късно тази вечер, то България ще завърши на трето място в група "С".

Българите изиграха силно първо полувреме и след 20 минути водеха със 7 точки - 48:41, но след слаби втори 20 минути загубиха мача.

Третата част стартира със серия от 9:1 за грузинците, които излязоха напред в резултат - 50:49. До края на частта домакините водеха в резултата и след 30 минути имаха аванс от 5 точки - 73:68.

В последната част Грузия стартира с 9:0 и победи с 14 точки - 84:68, с което реши мача. Българите на два пъти намаляваха до 9 точки, но това бе всичко.

Петима от българския състав завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Ърл Калоуей със 17 точки. Калоян Иванов завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 12 борби, а други трима Чавдар Костов, Филип Виденов и Александър Янев вкараха по 12 точки.

Много силен мач за домакините изигра Виктор Саникидзе. Той завърши с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 11 борби. Заза Пачулия записа 14 точки и 12 борби, а също 14 точки вкара Манучар Маркоишвили.

Среща от 10-я (последен) кръг в група "С" на европейските квалификации по баскетбол за мъже:

Грузия - БЪЛГАРИЯ - 94:83 (24:19, 17:29, 32:20, 21:15)