В днешния девети кръг от А група вторият отбор на Балкан загуби гостуването си на отбора на НСА с 85-73 (18-20, 18-25, 29-12, 20-16). Подобно на мъжкия тим снощи, младите играчи на Балкан играха по-добре от своя съперник през първото полувреме, когато имаха аванс от 9 точки - 45-36. Бяха надиграни обаче през третата четвъртина, завършила 29-12 за НСА, и до края не можаха да стигнат до нов обрат.

Ивайло Вучков завърши с дабъл-дабъл - отбеляза 24 точки и взе 12 борби за малко повече от 39 минути, стрелбата му за 2 точки обаче бе под 50 процента - 9 от 21. Без смяна игра Станимир Маринов, който отбеляза 17 точки, овладя 7 борби и направи 6 асистенции. С дабъл-дабъл е и Райко Дундалов, вкарал 12 точки и взел 10 борби. Николай Маринов е с 11 точки и 3 асистенции.

От НСА трима отбелязаха над двайсет точки: Галимир Томов - 27, Цветелин Младенов - 26, Данаил Христов - 22.