Баскетболистите на македонския Фени Индъстри взеха поредната си жертва в група Б на Еврохолд Балканска лига, като разгромиха Рилски спортист с 90-66 (19-20, 19-19, 31-14, 21-13). По този начин тимът от Кавадарци се класира предсрочно за Файнъл Фор на тазгодишното издание на регионалния турнир.

Въпреки че излязоха без един от най-добрите си реализатори Дарко Соколов и още трима болни играчи, домакините от Кавадарци показаха, че са най-добрият отбор в група Б. Гостите от Самоков се държаха само през първото полувреме. В средата  на първата четвъртина те дори взеха аванс от 10 точки, който обаче кавадарчани бързо успяха да заличат. След сравнително равностойна втора част двата тима се оттеглиха на почивка при 39-38 за гостите.

В третата и четвъртата част играчите на Фени Индъстри бяха пълни господари на полето. Те започнаха със съкрушителна серия от 20-5 и поведоха с 69-53 след 30 минути игра. Огромната радзлика в ласите лъсна и през послведната четвъртина, когато Фени бързо направи преднината си 20 точки и до края я увеличи до 90-66.

Братът-близнак на играещия в Лукойл Академик Дамян Стояновски - Войдан Стояновски (на снимката), направи най-добрия си мач и завърши с 24 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Американецът Джаред Фрай завърши с 19 точки и 5 борби. Още трима от Фени стигнваха до двуцифрен актив - Слободан Михайловски с 14, Диме Тасовски с 11 и капитанът Горан Семерджиев с 10 плюс 9 асистенции.

За Рилски спортист на ниво бе само Иван Лилов, който отбеляза 21 точки и овладя 10 борби.

Снимка: basketball.org.mk