Отборът на Рилски спортист (Самоков) приключи с участието си в Балканската лига за сезон 2011/12, след като тази вечер записа второ поражение при гостуването си на Апоел (Тел Авив), този път с 60:78 и по този начин загуби четвъртфиналната серия с 1:2. Бранко Миркович беше най-резултатен за българите с 16 точки, а Мартин Маринов и Саша Мияйлович добавиха съответно по 13 и 12.

Къртис Кели вкара 20 точки за домакините, а Матан Наор и Гал Ейтан вкараха съответно по 18 и 11.

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като единствено няколко грешки на баскетболистите на Рилецо, както и добрата стрелба от далечно разстояние позволи на Апоел да се оттегли на почивата с аванс от осем точки - 38:30.

През третата четвърт ситуацията на терена не се промени особено, като разликата в резултата остана непроменена, а домакините си гарантираха успеха и класиране на Final Four на Балканската лига в заключителните десет минути, когато включиха на високи обороти и без проблеми стигнаха до двуцифрен точков актив, за крайното 78:60.