Тимът на Рилски спортист (Самоков) записа първа победа в Топ 6 на ЕВРОХОЛД Балканската Лига. Българите надиграха гостуващия КК Куманово 2009 с 88:75 във втората си среща от тази фаза на надпреварата. Разликата можеше да е доста по-голяма, но Рилецо се отпусна в самия край, с което изнерви старши-треньора си Росен Барчовски.

Домакините взеха инициативата в средата на първата четвърт, след като началните минути на двубоя бяха равностойни. Рилецо поведе с 14:7 и не изпусна лидерската позиция до края на частта, като след 10 минути бе напред с 25:18.

Нещата продължиха да се движат по план за българите, които поведоха за първи път с двуцифрена разлика - 31:20 след 22 минути игра. Преднината достигна 14 точки (41:27), но в последната минута и половина на полувремето Куманово направи серия от 7-0, с което резултатът на почивката стана 41:34.

Македонците намалиха изоставането си до 45:40 след близо 3 минути игра в третата четвърт, но Рилски отговори със серия от 11-2, повеждайки с 56:42. След 30 минути игра в "Арена Самоков" на таблто светеше 62:50.

Момчетата на Росен Барчовски не позволиха обрат в последната четвърт, като освен това постепенно натрупаха още точки към разликата в своя полза. В крайна сметка Рилецо стигна до успеха, а крайният изход от мача бе 88:75 в полза на домакините.

Бранко Миркович наниза 21 точки за Рилецо, Тери Смит добави 18 точки, а Бракстън Дюпри се отчете със 16.

Урош Лукович вкара 26 точки и овладя 14 борби за Куманово, докато Александър Костоски остана с 18 точки.