Рилски спортист претърпя тежко поражение от Апоел Тел Авив във втория мач от четвъртфиналната серия на ЕВРОХОЛД Балканска лига. Този път домакин бе израелският тим, а победата му – с категоричния резултат 84-63. Тя дойде след страхотно начало на отбора и серия от 22-0 през първата четвърт, която предреши срещата. Така резултатът в серията вече е 1-1 победи и това кой ще продължи напред към Файнъл 4 ще стане ясно в трети решителен мач. Той отново ще се играе в Израел на 29-и март (четвъртък).

Резултатът бе близък едва през първите 2-3 минути, след които резултатът беше 6-4 в полза на домакините. Тогава те започнаха чудовищна серия, която буквално смачка Рилски спортист. В края на първата четвърт тя стана цели 22 безответни точки, а разликата вече беше 26. Така след 10 минути таблото показваше 30-6. През втората десетка Рилецо се посъвзе и успя да спазва темпото на съперника, но това само запази огромния дефицит на тима. След равностойни минути до почивката домакините бяха вкарали точно два пъти повече точки от съперника си – 56-28.

След подновяването на играта отборите продължиха да са равностойни, но това помагаше единствено на Апоел, който уверено вървеше към успеха. Разликата не падна под 25 точки през цялата трета четвърт, а на моменти бе цели 30. След три части игра пък домакините водеха със 71-45. Рилецо започна последните 10 минути силно и намали дефицита си под 20 точки, но това трудно можеше да помогне за друго, освен тима да излезе от мача с чест. До края пък разликата отново премина 20-те точки, за да се стигне до разгромната победа на Апоел.

Демонтес Стит наниза най-много точки за победителите – 14, като добави и 8 борби. С дабъл дабъл от 13 точки и 11 борби се включи Кори Кар, а по 12 нанизаха Йонатан Шьолдебранд и Матан Наор.

За Рилски най-резултатни с по 16 точки бяха Христо Захариев и Филип Вукосавлевич (5 борби). С 12 точки (4 тройки) пък завърши Мартин Маринов.