Днев в Правец Лукойл Академик затвърди абсолютната си лидерска позиция в НБЛ, като победи Рилски спортист с 96-87 (28-24, 24-14, 19-23, 21-26). Особено изразено превъзходството на домакините бе през първото полувреме, когато с лекота направиха преднина от 18 точки - 56-38. В третата и четвъртата част шампионите поизгубиха концентрация и позволиха на своя съперник да стопи десетина точки за крайното 96-87.

Отново най-добър за победителите бе Доминик Джеймс. Той преодоляваше с лекота защитата на гостите, отбеляза 19 точки, направи 6 асистенции и хвана 5 борби. Силно игра и капитанът Тодор Стойков, завършил с 16 точки за 25 минути. Божидар Аврамов има 12 точки, с по 10 са Бреднън Боумън и Травис Питърсън. Центровете Тенчо Банев и Бруно Шундов са с по 8 точки, но поне засега 221-см хърватин е далеч от ефективността на напусналия Каспарс Камбала.

Отличен мач за Рилски спортист направи отново Иван Лилов. Той единствен игра без смяна, отбеляза 25 точки, подаде 8 завършващи паса и сграбчи 9 борби под двата коша. Сравнително добре му партнираха Станислав Ваклинов и Богдан Боев, вкарвайки по 11 точки.