Днес в Арена Самоков Балкан загуби от Рилски спортист с 90-71 (20-17, 33-17, 21-12, 17-24) последното си гостуване в група Б на Еврохолд алканска баскетболна лига. Отсъствието на Бозов, Мортън и Станимир Маринов се отрази на играта на Балкан и изходът на мача бе пререшен далеч преди последния съдийски сигнал.

Равностойна бе единствено първата част, завършила  20-17 за домакините. Само за две минути след началото на втората обаче след серия от 8-0 разликата стана двуцифрена, а минута преди края й вече бе двайсет точки - 53-33. Самоковци продължиха да доминират и в останалите две части. Пет минути преди края на мача  авансът им премина трийсетте точки - 86-55, а в оставащото време резервите оформиха крайното 90-71.

Иван Лилов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, Мартин Маринов е с 20, Мийович има 15. За Балкан най-много отбеляза Георги Давидов - 20 точки.

Снимка: Цветелин Кръстев