Вторият отбор на Балкан записа втори успех в първенството на А група. В днешния първи пролетен кръг той се наложи като домакин над Дунав 2007 с  86-68 (20-13, 25-25, 24-20, 17-10) при повторния дебют на Лъчезар Диков начело на тима.

И двата отбора играха доста бърз баскетбол през целия мач. Първата част домакините взеха аванс от 7 точки и го запазиха на полувремето при 45-38. В третата и особено в четвъртата част юношеската формация на Балкан бе значително по-добра от своя съперник. Разликата  започна да се увеличава и в последните десет минути на няколко пъти премина двайсет точки.

Играчите на Балкан-2 показаха доста добра стрелба от тройката. Те вкараха почти половината от опитите си за 3 точки - 14 пъти от 33 стрелби. Много силен мач изигра Цветан Георгиев, който реализира 25 точки и вкара 5 тройки от осемте си опита. С 4 попадения зад дъгата се отличи и Николай Маринов, който завърши с 18 точки и само една асистенция не му достигна да направи дабъл-дабъл. Силно второ полувреме изигра Райко Дундалов - в него той вкара 11 от 15-те си точки в мача, овладя и 10 борби под двата коша. 10 точки за победителите има Диан Христов, 8 - Кристиян Манчев, 7 - Филип Каменов.

За Дунав 2007 много силен мач изигра Георги Минков. Той е с най-висок коефициент с неговите 19 точки, 8 асистенции и 5 отнети топки. С 2 точки повече от него вкара Андреан Атанасов - 21, с 12 точки и 9 борби е Николай Николов.