Черногорският Морнар Бар спечели дербито за второто място в група Б на Балканската лига, като тази вечер в зала Тополица победи без проблеми Рилски спортист с 83-74 (31-20, 16-16, 31-15, 16-23). Така последният мач на Морнар като гост на Търгу Муреш е без значение, тъй като балансът му е 5-2 победи срещу 4-4 на тима от Самоков.

Домакините започнаха устремно, като още в 8 та минута поведоха с 14 точки - 28-14. През втората Рилски спортист заигра значително по-добре и тази четвъртина завърши наравно - 16-16, но на полувремето Морнар имаше аванс от 11 точки - 47-36.  В следващите десет минути самоковци се представиха доста слабо и преди последната четвъртина губеха с 16 точки - 67-51. Тимът от адриатическия град удържа твърде закъснелия щурм на Рилски спортист, който пет минути преди края успя да намали пасива си до 9 точки. Само след три минути обаче разликата  отново стана 14 точки при 81-67 и до края срещата се доиграваше. В играта на Рилски спортист в този мач не се усети смяната на треньора Александър Тодоров с Росен Барчовски.

За победителите най-много точки - 18, отбеляза 19-годишният Неманя Радович, като хвана 7 борби и заби 3 чадъра, с 16 е Боян Любоевич, а 17-годишният гард Никола Иванович завърши с 14. От Рилски спортист най-добре се представи македонецът Караджовски с 20 точки,  Иван Лилов е с 19, Мийович вкара 13.