Отборът на КК Морнар от черногорския град Бар, който ще бъде домакин на Балкан при дебюта на "зелените" в Балканската лига на 27 октомври, победи като гост считания за фаворит в групата Фени |Индустри със 106-100.

През първото полувреме домакините поддържаха нелош аванс от десет и повече точки. През третата и особено през четвъртата част обаче те бяха надиграни от тима от Черна гора. В самия край на мача топреализаторът на Морнар Иван Йеленич отбеляза три последователни тройки и отказа тима от Кавадарци от борбата за успех в тази среща.

За победителите сърбинът Иван Йеленич вкара 19 точки. Новопривлеченият американец Ванс Съливан вкара 20 само за 20 минути, а Новак Попович и Радован Пешич имат по 15.