Испанският Кахасол, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби от УНИКС Казан (Русия) със 77:92 (16:32, 20:19, 26:20, 15:21) точки на финала на турнира по баскетбол "Еврокъп".

Руските баскетболисти водеха през целия мач и очаквано спечелиха. Калоян Иванов започна като титуляр и игра през всичките първи 10 минути, в който реализира 1 наказателен удар и спечели 1 борба.

Във втората част българинът остана резерва, а в третата четвърт се появи в игра в последните секунди. В крайна сметка Иванов бе на терена близо 17 минути и завърши с 3 точки, 4 борби и 1 "открадната" топка, предаде БТА.

За УНИКС Мачей Лампе завърши с 26 точки и 11 борби, а с по 18 точки се отличиха Кели Маккарти и Марко Попович.

За Кахасол с по 15 точки най-резултатни бяха Луис Бълък и Тхеми Уртасун.

В спора за третото място домакините от Бенетон Тревизо загубиха с 57:59 (23:21) точки от хърватския Цедевита (Загреб).

За победителите най-резултатен бе Корсли Едуардс с 16 точки, 10 добави Донтей Дрейпър.

За Бенетон с по 10 точки завършиха Грег Брънър и Донатас Мотиеюнас.