Отборът на НСА записа нова победа в САБЛ. Този път тимът се справи с отбора на Балкан, който бе само от петима души за тази среща с 10 точки разлика - 87:97.

Балкан се държа геройски през първите три части на мача, и въпреки че играха без смяна "зелените" водеха в резултата след 30 минути игра - 63:61. НСА все пак взе своето и след 24:36 в заключитената четвърта част се поздрави с крайния успех с 87:97.

Димитър Търпанов изигра страхотен мач за победителите - 32 точки и 11 борби, като пропусна само 2 от стрелбите си от игра. Христо Ангелов вкара 13 точки и направи 6 асистенции, Илия Стоичков добави 12, а Дамян Диков и Данаил Христов останаха съответно с 11 и 10 точки, като вторият грабна и 14 борби.

Иван Гавалюгов бе на ниво за Балкан  - 33 точки, 8 борби и 4 асистенции. Иван Златанов добави 19 точки, а Воденичарски остана със 16 и 9 борби.