Първа загуба от началото на сезона в ЕВРОХОЛД Балканска лига допусна Рилски спортист. В първото си гостуване в групата самоковци паднаха от израелския Апоел Галил Гилбоа с 67-76. Българският отбор се държа много добре до почивката и дори водеше в резултата. Израелците затегнаха защитата през третата част и успяха да се откъснат, като запазиха преднината си до края и останаха единствени в групата без загуба.

Най-много точки за българския отбор отбеляза Филип Вукосавлевич - 16. Асен Великов добави 13, а Бранко Миркович се отчете с 10.

Мощният Джоузеф Джоунс не можа да бъде спрян от защитата на Рилски и бе най-резултатен в мача с 30 точки. Ромео Травис добави 14 точки и 9 борби, а Крис Томас завърши с 10 точки и 9 асистенции. Домакините доминираха сериозно в подкошието, като овлядаха с цели 17 борби в повече, а имаха и предимство в точките под двата ринга - 38-20.