Във втория ден от турнира за кадети в памет на Иван Андреев домакините от Балкан претърпяха поражение от Левски с 55-63 (11-14, 15-16, 13-17, 16-16).

Зелените тръгнаха лошо с 1-11 още в 4-та минута. До края на първата и през втората четвъртини те успяха да наваксат част от пасива си и на полувремето изоставаха с 4 точки - 26-30. В третата обаче сините продължиха да контролират мача, а в началото на четвъртата разликата в тяхна полза набъбна до 18 точки. Едва тогава от Балкан заложиха на пресираща защита, която обаче им донесе само частичен успех, тъй като бе твърде закъсняла. Смъкнаха разликата до 5 точки, но за повече не им стигна и времето, и някои неточни стрелби и грешни решения.

Трима от Балкан са с по 12 точи - Мартин Горунов, който спечели и 13 борби, Денис Петков и Мариян Николов. За Левски най-резултатен с 19 точки бе Калоян Василев, със 17 е Алекс Уандие.

В първия мач от втория ден сръбският Актавис Академи от Лесковац разгроми Лукойл Академик с 60-37.

Утре са последните две срещи на турнира. От 10.00 ч. играят Левски и Лукойл Академик, а от 12.00 - Балкан и Актавис Академи. За да станат победители в турнира, кадетите на Балкан трябва да спечелят с разлика от 12 точки. Ако загубят, остават на трето място.