Отборът на Арис Солун стана победител на турнира за кадети в памет на големия треньор на Балкан Иван Андреев. В днешния последен ден от тридневната надпревара гръцкият тим постигна победа и в третия си мач, като се наложи над Левски с 65-60.

Успехът на Арис не дойде лесно, въпреки че тимът започна със силна серия и след края на втората част имаше аванс от 11 точки. В третата четвъртина обаче "сините" не само стопиха пасива си, но дори успяха да поведат с 2 точки. В решителните последни десет минути обаче тимът на Арис успя отново да вземе аванс, който запази до края.

Най-резултатни за победителите с по 16 точки бяха Паилеану, Сидоропулос и Пасхалидис. За Левски най-много точки - 17, отбеляза Георги Христов.

Това е втора титла за Арис от възпоменателния турнир "Иван Андреев". Жълтите от Солун спечелиха първото издание, миналата година не взеха участие.

За най-добър играч на турнира бе определен Парис Паилеану от Арис. Наградата му бе връчена от сина на Иван Андреев - Здравко.

Днес от 14.00 ч. е последният мач от турнира между Балкан и Лукойл Академик.