Балкан не успя да спечели последния си мач за 2011-та като домакин на Черно море. Двата тима си разделиха по едно полувреме. Първото бе за Балкан, второто за съжаление бе за варненци , които заслужено победиха със 78-71.

Домакините взеха първата част с 22-16. Във втората бяха още по-категорични, стигнаха до аванс от 11 точки при 38-27 в 17-та минута, като до края й гостите успяха да намалят пасива си до 7 точки - 39-32.

Лошите неща за Балкан започнаха още с началото на третата четвъртина. Само за минута след началото й резултатът вече бе равен - 39-39, а малко след това Станимир Маринов изкълчи глезен и не бе в състояние повече да играе, което се отрази негативно на Балкан  до самия край на срещата. Въпреки отсъствието му неговите съотборници изравниха в 25-та за 48-48, но  последваха две последователни тройки на Борисов за  48-54  и преди последната част авансът на моряците бе 4 точки - 60-56. В първата й минута балканци намалиха на 1 точка, но последва  серия 8-0 на Черно море и до края гостите не изпуснаха водачеството.

Освен Станимир Маринов, травма отново получи и Емил Бинев, а в самия край на мача след сблъсък със съперник Любо Лилов си тръгна със счупен зъб.

Силен мач за Балкан изиграха Димитър Маринчешки,, който отбеляза най-много точки - 17, овладя и най-много борби - 7, и Димитър Филипов, вкарал 16 точки, направил 7 асистенции и отнел 5 топки. До напускането си Станимир Маринов имаше 9 точки, с 8 е Мортън, 7 има Мартин, 6 - Лилов.

За победителите Александър Янев завърши с дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби, а много силен мач изигра Милчо Борисов, станал топреализатор с 18 точки. С 14 точки е Желев, Давидов добави 12.