Приказката за Наполи в Шампионската Лига продължава. След като изхвърлиха от турнира лидера във Висшата Лига Манчестър Сити, сега неаполитанците са на път да направят същото и с Челси.

В първи мач от осминафиналите на турнира италианският тим обърна лондончаните с 3:1 на своя стадион "Сао Паоло".

Челси откри резултата противно на логиката на игра чрез Хуан Мата в 28-та минута. Домакините обаче тотално надиграха съперника си и заслужено обърнаха резултата още до почивката чрез Лавеци и Кавани.

След почивката същите двама футболисти изработиха и третия гол, а до края на мача Наполи можеше да вкара дори и четвърто попадение.

До такова обаче не се стигна и Челси запазва шансове за реванша след две седмици на "Стамфорд Бридж". Не се знае обаче дали дотогава мениджърът на отбора Андре Вилаш-Боаш все още ще е начело на отбора. Това бе 5 пореден мач за Челси без победа и всички очакват търпението на Роман Абрамович да се изчерпа.

Наполи - Челси 3:1

0:1 Мата 28
1:1 Лавеци 38
2:1 Кавани 46
3:1 Лавеци 64

Наполи: Де Санктис, Ароника, Кампаняро, Сунига, Канаваро, Маджио, Гаргано, Хамшик, Инлер, Лавеци (74 Джемаили), Кавани

Челси: Чех, Иванович, Давид Луис, Кейхил, Босингва (12 Ашли Коул), Рамиреш, Мейрелеш (70 Есиен), Малуда (70 Лампард), Мата, Стъридж, Дрогба

В другия четвъртфинален мач във вторник ЦСКА Москва стигна до равенството 1-1 на Лужники срещу мадридския Реал. Испанският тим откри чрез Кристияно Роналдо в 28-та минута, а в добавеното време в края на мача домакините изравниха чрез белгиеца Вернблум.