Челси победи Наполи с 4:1 в 1/8-финален мач-реванш на Шампионската лига, който се игра на стадион "Стамфорд бридж". Така с общ резултат 5:4 от двата сблъсъка момчетата на Роберто Ди Матео се класираха сред осемте най-добри тима на Стария континент този сезон.

През по-голяма част от първата част Наполи бе по-добрият отбор на терена, но след близо половин час игра Дидие Дрогба откри резултата в полза на лондончани.

Още в началото на второто полувреме Джон Тери покачи преднината на своя тим, след като засече центриране на Лампард от корнер. Десетина минути след това Инлер намали резултата след страхотен гол от воле. Четвърт час преди края Лампард вкара трети гол за "сините" от дузпа.

В последната минута на първото 15-минуто продължение на срещата Иванович вкара четвърти гол за английския тим, който успя да изтръгне класирането си за четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен турнир. Така Челси спаси честта на английския клубен футбол в Шампионската лига.

Челси:
  Чех, Тери (Босингва - 98'), Луис, Коул, Иванович, Есиен, Лампард, Мата (Малуда - 95'), Рамиреш, Стъридж (Торес - 63'), Дрогба

Наполи:
Де Санктис, Канаваро, Кампаняро, Ароника (Варгас - 110'), Сунига, Гаргано, Маджо (Досена - 37'), Инлер, Кавани, Хамшик (Пандев - 105'), Лавеци

Реал Мадрид се класира на четвъртфиналите в Шампионската Лига, след като победи с 4:1 ЦСКА Москва в мач-реваш от осминафиналите на турнира, игран на стадион "Сантяго Бернабеу". В първия мач двата отбора бяха завършили 1:1.

Головете за успеха вкараха тримата нападатели на белите. Резултата откри Гонсало Игуаин в средата на първото полувреме след асистенция на Кака.

Кристияно Роналдо покачи малко след почивката след топовен удар, но и лоша намеса на вратаря на гостите Чепчугов. Карим Бензема пък вкара само 30 секунди, след като се появи като резерва. Петнайсетина минути преди края ЦСКА върна един гол чрез Зоран Тошич, но за повече нямаше време.

В самия край Роналдо оформи крайния резултат след асистенция на Бензема.

Реал контролираше мача през почти цялото време, но не показа очакваната острота и сякаш бе подценил съперника. ЦСКА пък пропусна страхотен шанс в началото на мача, а през второто полувреме гол на руснаците бе отменен заради много тънка засада.

Реал Мадрид - ЦСКА Москва 4:1