Базел спечели велика победа над Байерн Мюнхен с 1:0 и остава с всички шансове за продължаване напред в Шампионската лига.

В първи мач от осминафиналите на турнира  швейцарците имаха много положения за гол, уцелиха две греди, издържаха дългите разигравания на противника и нанесоха удара си минути преди края.

Герой за Базел бе вратарят Ян Зомер, който направи невероятни спасявания и не позволи на играчите на Байерн да вкарат топката във вратата. За баварците загубата е още по-разочароваща, тъй като направиха най-силния си мач тази пролет.

Базел – Байерн 1:0

1:0 Щокер (86)

Базел
: Зомер, Щайнхьофер, Абрахам, Драгович, Парк, Хубел, Чака, Шакири, Ф.Фрай (66-Щокер), А.Фрай, Щрелер

Байерн:
Нойер, Рафиня, Боатенг, Бадщубер, Лам, Тимошчук, Алаба, Робен, Кроос, Рибери (71-Мюлер), Гомес

Олимпик Марсилия победи с 1:0 Интер в първи осминафинален двубой от Шампионската лига и по този начин взе ценна преднина преди реванша на "Джузепе Меаца".

Единственият гол вкара Андре Аю в последната минута на добавеното време на срещата. Ганаецът се разписа с глава, след като засече центриране от корнер.

Интер беше на косъм от това да вземе равенство на "Стад Велодром", но поредицата от неприятни за "нерадзурите" резултати продължава. Те нямат победа вече в седем поредни мача, в които са записали шест загуби.

Олимпик Марсилия – Интер 1:0

1:0 Андре Аю 90+3

Олимпик Марсилия: Манданда, Диавара, Н'Кулу, Аспиликуета (Фани – 80), Морел, Диара, Беноа Шейру (Каборе – 84), Валбуена, Амалфитано, А. Аю, Брандао (Дж. Аю - 73)

Интер: Жулио Сезар, Самуел, Лусио, Майкон (Нагатомо – 46), Киву, Камбиасо, Станкович, Санети, Снайдер, Сарате (Оби – 64), Форлан