В една напълно протоколна среща Балкан загуби  с 98-49 (37-11, 19-15, 23-10, 19-13) последния си мач от редовния сезон на НБЛ.  Още в третата минута на втората част гостите поведоха с 30 точки разлика, която към края на мача достигна до 50. Петима от Лукойл Академик завършиха с повече от 10 точки, за Балкан най-резултатен с 14 бе Димитър Филипов.

За домакините не игра Станимир Маринов, на когото бе дадена почивка преди плеойфите следващата седмица. В тях Балкан, който остана на шестото място, ще срещне отбора на Ямбол,  завършил трети в редовния сезон, след като днес победи като гост Спартак Плевен с   97-83. Четвърти остана Рилски спортист, който се наложи в Бургас над Черноморец с  102-70, а Левски спечели срещу Черно море с  93-81.

Четвъртфиналните двойки са: Балкан - Тунджа Ямбол, Рилски спортист - Черно море, Левски - Спартак Плевен и Лукойл Академик - Черноморец. Играе се до 2 победи в 3 мача. Датите са 1, 3 и евентуално 5 май.