Балкан започна с поражение в първия си мач пред родна публика от новия шампионат на НБЛ. Тази вечер зелено-белите загубиха от Лукойл Академик с 60-69 (17-24, 16-15, 16-12, 11-17).

Гостите стартираха  по-уверено и спечелиха първата четвъртина със 7 точки разлика - 24-17. Веднага след началото на втората преднината им стана двуцифрена и те я поддържаха такава до 18-та минута, след което до края на частта балканци я намалиха до 6 при 33-39 на полувремето.

След почивката домакините подобриха играта си и след третата четвъртина бяха намалили изоставането си само на 3 точки - 49-52. А до средата на последните десет минути на няколко пъти се доближаваха само до една - 51-52, 54-55, 56-57, но така и не съумяваха да излязат напред в резултата. Играчите на Лукойл Академик се възползваха от неточните стрелби и от грешките на домакините и към края отново вдигнаха разликата, като спечелиха заслужено.

Домакините водеха в мача само 46 секунди, и то с 1 точка, докато гостите бяха напред през цялото останало време, в срещата не се получи нито едно равенство. Победителите имат по-добри показатели, като стрелба - 40% срещу 35%, от наказателната линия бяха стопроцентови - 13 от 13, докато Балкан изпусна повече от половината си опити - 10 вкарани от 21 изпълнени.

Иван Лилов бе най-резултатен за Балкан с 24 точки, но със стрелба 9 от 25 (4-11 от тройката). Другият с двуцифрен актив е Павел Маринов с 14 точки. Ненад Шулович вкара 9 точки и овладя 10 борби, със 7 е Стаменкович, с 4 - Павич, Ваклинов има 2 точки от единствената си стрелба за 12 минути игра.

За победителите най-много точки - 19, вкара Морис Къри, с 16 е Томас, 12 добави Тери Смит.