Полша и Русия завършиха при равенство 1:1 във втория мач за двата тима от Група "А" на Евро 2012.

Двубоят бе изключително качествен, изпълнен с доста голови положения и пред двете врати.

Руснаците реализираха първи попадение чрез Алан Дзагоев, който бе точен в 37-ата минута и изведе родината си напред в резултата.

През второто полувреме обаче Полша изравни с гол на Якуб Блашчиковски, който се разписа в 57-ата минута.

След този мач Русия на практика почти си осигури участието си в директните елиминации. "Сборная" има 4 точки след два изиграни мача и е лидер в класирането, докато поляците са трети с 2 точки в актива си.

В последния си мач от групата Полша ще срещне Чехия, а Русия - Гърция.

ПОЛША - РУСИЯ 1:1
0:1 Дзагоев 37'
1:1 Куба 57'

ПОЛША: Титон, Бьониш, Василевски, Перкуи, Пишчек, Дудка (73 - Миржейвски), Полански (85 - Матушчик), Обраняк (92 - Брожек), Муравски, Куба, Левандовски

РУСИЯ: Малафеев, Анюков, Игнашевич, Жирков, Березуцки, Широков, Денисов, Зирянов, Дзагоев (80 - Исмаилов), Аршавин, Кержаков (69 - Павлюченко)