Отборът на Русия се класира по категоричен начин за полуфиналите на волейболния турнир при мъжете на Олимпиадата в Лондон, след като разби тима на Полша с 3-0 (25-17; 25-23; 25-21) гейма.

Срещата започна отлично за Сборния тим, който поведе с 4-0 още на старта и наставникът на поляците Андреа Анастази взе таймаут. Тази разлика се запази до второто техническо прекъсване – 16-12, след което Хтей направи хубава блокада за 17-12. До края „дружина полска“ нямаше с какво да се противопостави и Русия взе гейма с разгромното 25-17.

Втората част започна равностойно и при първата пауза Полша имаше аванс от 8-7. След техническото руснаците направиха няколко грешки и поляците дръпнаха с 12-9. Момчетата на Владимир Алекно успяха да направят обрат до втората пауза и поведоха с 16-15. Последва игра точка за точка до 19-19, след което Мусерский с атака и блок доведе нещата до 21-19 в полза на Сборная. До края Русия не трепна и взе и втория гейм след 25-22.

Малко след старта на третата част момчетата на Алекно поведоха с 6-3 и Анастази побърза да вземе почивка. Тя даде резултат и благодарение на Винярски Полша изравни за 7-7. Всичко за „дружината“ обаче бе дотук, след като руснаците дръпнаха с 11-7 и до края на изпуснаха инициативата, печелейки мача с 3-0 гейма след 25-21.

Най-резултатен за Русия бе диагоналът Максим Михайлов, който приключи с 13 точки, а центърът Дмитрий Мусерский наниза 12. За Полша Збигнев Бартман се отличи с 14.

В полуфиналите в петък Сборния тим очаква победителя от последния четвъртфинал, който ще противопостави България и Германия.