Александър Александров се класира за четвъртфиналите на Олимпиадата в Лондон, след като постигна страхотна победа с 15-14 срещу Джонхун Шин в осминафиналите на категория до 49 килограма.

Първият рунд мина с много леко предимство на азиатеца, който след три минути игра излезе напред с 4-3. Във втората част съдиите отново дадоха преднина на Шин и той стигна до успеха с 5-4, увеличавайки аванса си на две точки.

В последния рунд, обаче, Памперса бе просто неудържим и със страхотна атака успя да направи превъзходен обрат, стигайки до победата с 15-14. Александров спечели финалната част с 8-5.

В спора за място на полуфиналите българинът ще срещне тайландеца Каео Понграйдон, а мачът е на осми август от 23:15 часа.