Александър Александров отпадна в четвъртфиналите в категория до 49 килограма на турнира по бокс на Олимпиадата в Лондон, след като загуби с 10-16 от Каео Пронгпрайон.

Първият рунд мина с леко предимство на българина, но след края на трите минути съдиите отсъдиха равенство 3-3.

Във втората част азиатецът бе доста по-активен от нашето момче и нанесе няколко удара повече и успя да поведе с две точки – 9-7, преди последните 180 секунди.

В последната част Александров се опита да се върне в двубоя и да спечели победата, с което и да завоюва медал, но силите не му стигнаха и в крайна сметка загуби мача с 10-16.

В полуфиналите Пронгпрайон ще спори с Давид Айрапетян от Русия, който разби турчина Ферхат Пехливан с 19-11. Срещата ще бъде в петък.