Нашата Станка Златева постигна отличен успех в полуфиналната схватка в категория до 72 кг. Тя победи с 2-0 части силната испанка Майда Унда и се класира за финала за олимпийската титла. Освен това тя донесе и втори медал за България.

Българката започна отлично мача и след 86 секунди игра записа първа точка в своя актив и в края добави още една, за да спечели тази част с 2-0.

Половин минутка след началото на втория период Унда опита атака, но с чудесна защита Станка се предпази и не позволи точка. В 85-ата секунда нашето момиче избута съперничката си и записа ценна точка, която и позволи да спечели тази част с 2-0, а с това и мача с 2-0.

В него тя ще срещне 21-годишната рускиня Наталия Воробьова, която смаза с туш само за 17 секунди китайката Жиао Ванг.