Ансамбълът ни по художествена гимнастика завърши на шесто място в крайното класиране с обща оценка 54,375 след двете съчетания на финала в Лондон. Момичетата на Илияна Раева заслужиха трета оценка след изиграването на първия уред (пет топки) - 27,950, но се провалиха при съчетанието на три ленти и два обръча след изпускане на лента - 26,425. Това беше и най-ниската оценка при втория уред.

Олимпийски шампионки станаха рускините с обща оценка 57,000. Среброто отиде при момичетата от Беларус (55,500), а с бронзовите медали се окичиха италианките (55,450). Ансамбълът на Илияна Раева в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Елена Тодорова, Христиана Тодорова и Катрин Велкова събра равен брой точки с петия Украйна.

Момичетата от ансамбъла бяха последните спортисти, представящи България на Олимпийските игри в Лондон.