Мъжкият национален отбор претърпя неприятна загуба при първото си гостуване в европейските квалификации.Днес избраниците на Росен Барчовски бяха надиграни от Азърбайджан с 88-73 (26-14, 27-17, 23-21, 12-19).

Българите започнаха лошо мача. След първата част домакините имаха аванс от 12 точки, на полувремето той набъбна на 22 - 53-31 за Азърбайджан. В третата четвъртина играта се поизравни, но въпреки това азерите прибавиха още две точки към актива си преди последната четвъртина. След като изминаха шест минути от нея,се получи и най-голямата разлика в срещата в полза на домакините - 82-58. Едва в оставащото до края на време българските национали успяха да слязат под  20 точки, спечелвайки последната част с 19-12.

Българите не можаха да се справят не само с играещия за турския Банвит 205-см американец Чък Дейвис, който отбеляза 30 точки  овладя 7 борби. Те позволиха на още четирима от домакините да завършат с двуцифрен актив: друг играещ в Турция баскетболист - Орхан Гаджиев вкара 16, но взе и 15 борби, Фуад Нифталиев има 15, с 13 е трети, подвизаващ се в първенството на Турция - в Тюрк Телеком -  Расим Башак, с 12 - Заур Пашаев.

С по 14 точки за България са Алекдандър Янев и Божидар Аврамов, Николай Върбанов има 10.

Във Вторник България приема Германия в Арена Армеец от 18.00 ч.