Женският национален отбор на България записа четвърта победа в група "С" на квалификациите за Европейското първенство през 2011-та година. Момичетата на Хосе Мария Бусета победиха като домакини в Русе Черна гора в осмия кръг с 89:57 (28:17, 23:6, 20:11, 18:23) точки.

Така българките вече има 4 победи и 3 загуби, преди последния си мач в групата на 29-ти август срещу Финландия като гост. С актив от 11 точки те са трети в групата, с равен актив с Черна гора и с Турция. Само първите два отбора обаче се класират за европейските финали догодина.

В срещата интрига нямаше, след като българките играха много по-добре от съперничките си, поведоха в началото на мача и до края не изпуснаха лидерството си в резултата. След равностойни пет минути българките поведоха и след 10 минути игра имаха аванс от 11 точки - 28:17.

През втората част гостенките от Черна гора отбелязаха само 6 точки срещу 23 за националките ни, които поведоха с 21 точки - 43:22 три минути преди почивката, а на полувремето имаха аванс от цели 29 точки - 51:23.

През третата част преднината на България достигна 39 точки - при резултат 71:32 51 секунди преди края, след като момичетата на Хосе Мария Бусета отново продължиха добрата си игра.

В началото на последната част с тройка на Зоя Станова България поведе с 40 точки разлика - 74:34, след което до края срещата се доиграваше. България спечели с 32 точки разлика - 89:57.

Най-резултатни за националния отбор бяха Доника Ходжис с 20 точки и Жаклин Златанова с 18 точки. За Черна гора се отличиха Йелена Дублевич със 17 точки и Ана Балетич с 16 точки.

В другия мач от групата Финландия загуби от Унгария с 56:61 (12:13, 14:15, 19:15, 11:18) точки.

В следващия кръг Унгария приема Турция, Черна гора е домакин на Финландия, а България почива.