Женският национален отбор на България записа трета загуба в група "С" на квалификациите за Европейското първенство през 2011 година. Момичетата на Хосе Мария Бусета отстъпиха у дома в шестия кръг пред Турция с 60:63 (23:11, 20:14, 2:14, 15:24) точки, въпреки че на почивката водеха с 18 точки разлика.

Така в класирането България остава на трето място с две победи и три загуби, а Турция излезе начело с 4 победи и 1 загуба. Националният отбор на практика намали до минимум шансовете си за класиране на еврошампионата догодина.

Българките изиграха много силно първо полувреме и много слаба трета част, в която позволиха на гостенките да се върнат в мача. Националките започнаха двубоя като допуснаха пет поредни точки, но след това направиха серия от 9:0 за 9:5. С тройка на Доника Ходжис обърнахме резултата - 7:5. След първата част домакините имаха аванс от 12 точки - 23:11, като през вторите 10 минути продължиха да увеличават аванса си.

Така България поведе с 20 точки - 43:23, а след 20 минути имахме преднина от 18 - 43:25. Трагична беше играта на българския отбор през третата част, в която вкарахме едва един кош, а туркините записаха 14 точки и намалиха пасива си на само 6 точки - 39:45.

В последната част гостенките отново поведоха, след като имаха аванс с началните минути на мача. Турция направи обрат в резултата - 48:47 с кош на родената в България Неврие Йълмаз.
След нейна добра игра и на Есмерал Тунчлуер Турция водеше с 55:53 1:50 минути преди сирената. Играта вървеше кош за кош като Жаклин Златанова вкара важни кошове за България.

След това Тунчлуер вкара тройка за 58:53, след което Ходжис върна две точки за България. Последва кош за Джейда Козлуджа за 60:55 50 секунди преди края. До края Тунчлуер вкара три наказателни удара за Турция, а Даниела Петева два за България за 57:63 преди Ходжис да вкара три фаула за крайното 60:63.

България загуби, след като вкара само 17 точки за вторите две части. Най-резултатни за България бяха Жаклин Златанова с 18 точки и 7 борби, Доника Ходжис добави 14 точки.

За Турция се отличиха Неврие Йълмаз с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 12 борби и Джейда Козлуджа с 16точки.

На 20 август Унгария е домакин на България, а Турция на Финландия.

Среща от шестия кръг в група "С" на европейските квалификации по баскетбол за жени:
БЪЛГАРИЯ - Турция - 60:63 (23:11, 20:14, 2:14, 15:24)