Българският национал Станислав Ангелов и съотборниците му в Енерги (Котбус) хвърлиха бомбата в 24-ия кръг на Бундеслигата, след като победиха с 2:0 лидера в класирането в германския шампионат Байерн (Мюнхен). Енерги, който преди този кръг беше на последно място в подреждането, се измъкна от зоната на изпадащите и стигна до 15-ото място. С успеха на Хамбургер ШФ с 1:0 срещу Борусия (Дортмунд) пък Хамбургер скъси преднината на баварците на пет точки.

Домакините от Котбус започнаха мача смело, като първите по-сериозни положения дойдоха именно пред вратата на баварците. Още в  4-ата минута играчите на Енерги направиха много хубава атака, при която Ривич надигра Филип Лам, подаде към Йелич в  наказателното поле, но ударът на нападателя за малко пропусна целта. В 18-ата минута обаче Йелич се справи по-добре и шокиращо  за баварците откри резултата в полза на Енерги. Лам отново не успя да спре Ривич по дясното крило, той подаде към Скела, той към Йелич и за него не остана друго, освен да прати топката зад Оливер Кан. Пет минути по-късно Байерн имаше възможност да изравни,  но уадрът на Тони с глава мина над горната греда. В 25-ата минута Станислав Ангелов отправи хубав удар с десния крак, но Кан успя да избие топката. Четири минути по-късно обаче реферът Кинхьофер отсъди дузпа за нарушение на Раделич срещу Лука Тони. Зад топката застана Франк Рибери, но вратарят Тремел отрази удара му. Въпреки това баварците продължиха да играят прекалено пасивно срещу последния в класирането и в 38-ата минута бяха наказани. При контраатака Ривич изведе блестящо Йелич, който не се  поколеба и отбеляза от границата на наказателното поле за 2:0.

През второто полувреме Байерн заигра значително по-активно, като треньорът Отмар Хитцфелд извади от игра слабите звезна от първата част - Лам и Швайнщайгер. В 54-ата минута Станислав Ангелов имаше чудесна възможност да запише името си сред  голмайсторите, когато след хубава комбинация с Ривич пред българина се откри възможност да стреля от далечна дистанция. Изстрелът му обаче мина встрани от вратата на Кан. През цялата втора част баварците превъзхождаха съперника си и наложиха сериозен натиск, но отборът на Енерги стоеше много стабилно в защита и не позволи на лидера в шампионата да стигне до чисти  положения. В 76-ата минута пък Оливер Кан отново трябваше да се намесва, когато Шао стигна до удар с глава от точката на дузпата и по този начин предотврати трети гол.  В 78-ата минута Станислав Ангелов получи жълт картон, след като спря непозволено влезлия като резерва Соса.

ЕНЕРГИ (КОТБУС) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 2:0
1:0 Йелич (18)
2:0 Йелич (38)

ЕНЕРГИ (КОТБУС): Тремел, Раделич, Цвитанович, Митрески, Цийбиг, Ривич (85 - Василиевич), Басила, Ангелов, Скела, Йелич (68 - Шао), Сьоренсен
Треньор: Боян Прашникар

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Кан, Лел (65 - Подолски), Ван Буйтен, Лусио, Лам (46 - Янсен), Зе Роберто, Хамит Алтинтоп, Швайнщайгер (46 -  Соса), Рибери, Тони, Клозе
Треньор: Отмар Хитцфелд

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Раделич, Ривич, Митрески, Сьоренсен, Ангелов, Цийбиг (Е), Швайнщайгер, Лел, Лусио (Б)