Байерн Мюнхен победи Раджа Казабланка  с 2:0 на финала на световното клубно първенство, който се игра на стадион "Стад де Маракеш".

Баварците откриха резултата в седмата минута чрез Данте, който се измъкна от изкуствената засада и разстреля противниковия вратар. В средата на първото полувреме Давид Алаба върна назад към Тиаго Алкантара и испанецът бе безпощаден от петнайсетина метра.

Мароканците имаха чудесно положение след груба грешка на Нойер, но топката мина на сантиметри от целта. След час игра Джердан Шакири нацели напречната греда от пет метра. Пет минути преди края на редовното време Раджа направи два големи пропуска.

Така Байерн стана за трети път в историята си световен клубен шампион. Трофеят е пети за мюнхенци през календарната 2013 година, а победата е под №50 за клуба за последните 12 месеца.