Отборът на Лукойл-Академик започна по феноменален начин участието си в Група Б на Юрокъп, след като смаза с 93-75 тима на Спиру Шарльороа в първата си среща от надпреварата, играна в зала „Универсиада„.

Срещата започна прекрасно за домакините, които успяха със силен края на първата четвърт да поведат със седем точки – 26-19. Във втората част „студентите“ буквално изригнаха и след чудесно представяне успяха да се оттеглят в съблекалните при резултат от 55-38. С чудесни изяви преди почивката бе Мохамед Абукар, който наниза 16 точки, включително четири тройки.

След подновяването на играта имаше лек възход за белгийците, но той бе много бързо спрян от точни стрелби на Хийт и Аврамов, а 2,45 минути преди края на тази четвърт Лукойл стигна до предимство от 24 точки – 72-48. Краят на частта пък дойде при успокоителната преднина от 79-56. В последните 10 минути на мача интрига нямаше и момчетата на Марин Докузовски задържаха с лекота своя голям аванс, печелейки двубоя с 93-75.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК – БЕЛГАКОМ СПИРУ (ШАРЛЕРОА) 93:75 (26:19, 29:19, 24:18, 14:19)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Брендън Хийт 16, Божидар Аврамов 16, Девин Грийн 8, Мохамед Абукар 23, Дарил Уоткинс 15 (Томас Масамба 2, Тенчо Банев 4, Тодор Стойков 10, Веселин Веселинов, Павел Маринов)

БЕЛГАКОМ СПИРУ: Джекел Фостър 17, Мат Уолш 12, Джъстин Хамилтън 4, Дерик Алън 17, Кристоф Бегин 8 (Андре Ридик 2, Никола Янкович 6, Карлдел Джонсън 2, Амаури Жадин 7)