Лукойл Академик пропусна шанса си да запише втора победа в Еврокъп и отстъпи на Будучност в Подгорица със 72:75 точки. Българският шампион така и не успя да пречупи съперника, който пък взима първа победа в групата.

"Студентите" се пропукаха сериозно в последните минути, а по време на мача играха на приливи и отливи.

Лукойл Академик отстъпи в борбата под коша, като овладя 24 борби срещу 33 за съперника, а американският център Дарил Уоткинс остана с 4 борби, докато Стархия Милошевич от Будучност овладя 11.

Българите изпуснаха преднина от 4 точки в последните минути на мача. Точка на спора сложи Владимир Михайлович с тройка за 5 точки аванс на домакините - 73:68, след което Абукар вкара два наказателни за 73:70 точки 14.7 секунди преди края.

За повече нямаше време, освен нарушения и изпълнение на наказателни удари. С 14 точки завърши Дарил Уоткинс, а с 15 се отчете Мохамед Абукар. За Будучност най-полезен бе сърбинът Чедомир Витковац с 16 точки. Силни изяви имаха и двама българи-  Тодор Стойков и Павел Маринов. Те завършиха с по 9 точки. Банев приключи с 3 точки и 3 борби, а без кош остана Божидар Аврамов.

Снимка: kkbuducnost