Допълнителни пет минути бяха необходими на Балкан при домакинството му на Спартак, за да постигне победата с 90-81. В редовното време резултатът бе равен - 78-78. В продължението гостите първи вкараха кош и поведоха с 80-78, но след това отбелязаха само една точка срещу 12 на Балкан и не можаха да повторят успеха си от първия мач между двата тима на 15 декември в Плевен.

В играта на домакините имаше огромни амплитуди. След трагично начало, вследствие на което загубиха първата четвъртина с 15-20, във втората обърнаха развоя на резултата и на полувремето имаха преднина от 11 точки - 40-29. Зелените играха силно и в третата част, като в 24-та минута авансът им достигна до 20 точки при 55-35, след 30 минути игра водеха с 16 - 65-49.

В последните пет минути на редовното време спартаковци започнаха бързо да топят разликата, като в края на два пъти се получиха равенства. Едното, когато ставаха  67 секунди - 75-75, и след две разменени тройки 78-78, което остана и след последната сирена за края на редовното време.

Петима от Балкан са с двуцифрен точков актив. Станимир Маринов отбеляза 19 точки, със 17 е Бошко Йовович, 16 вкара Йордан Бозов, който овладя и 8 борби, Владимир Панич наниза 15, като спечели и 9 борби под двата коша, 13 има Атила Сантош. Като цяло обаче Балкан допусна твърде много грешки - 19.

Страхотен мач за Спартак изигра Димитър Маринчешки. 22-годишното крило, което се оказа ненужно при селекцията на Балкан за този сезон, набута цели 32 точки на миналогодишния си клуб. Освен това овладя и 11 борби, с което направи дабъл-дабъл и постигна коефициент 39. Веселин Георгиев има 13 точи, с 12 е Дяковски, 10 вкара Софрониев.